Lansman

2013 Volkswagen Golf 7

Avrupa’nın en çok satan otomobili olan ve bu özelliğini korumak isteyen yeni Golf 7 selefine göre daha sert çizgilere

2013 Volkswagen Golf 7

Avrupa’nın en çok satan otomobili olan ve bu özelliğini korumak isteyen yeni Golf 7 selefine göre daha sert çizgilere sahip.

Volkswagen’in stratejisi toplam ağırlığı azaltmak için alüminyum, ya da BMW’nin yeni elektrikli araç yelpazesinde kullandığı karbon fibere daha ucuz bir alternatif olarak, güçlendirilmiş çeliğin kullanılmasını destekliyor.

Yakıt tüketiminin azalması VW’nin karbon dioksit emisyonlarını da düşürecek. Yeni Golf, otomobil başına yüzde 13,9 daha az CO2 oluşturacak.

7. nesil Volkswagen Golf’ün gövde ağırlığı daha da azaltılmış ve böylece yakıt tüketiminde yaklaşık olarak % 23 azalma sağlanmış.

Metal parça sayısını azaltmak isteyen Volkswagen yeni Golf’te daha çok sağlam çelik materyali kullanacak ve otomobilin ağırlığı selefine göre 100 kg azaltılacak.Yeni Golf ailesinin benzinli versiyonları 1.2 TSI 105 HP, 1.4 TSI 122 HP ve 1.4 TSI 140 HP, BlueMotion Technology ile sunuluyor. Ayrıca, yine 1.4 TSI 140 HP versiyonunda ACT adı verilen aktif silindir yönetimi sistemi yer alıyor. Aktif silindir yönetimi “ACT” teknolojisi, 140 HP’lik motorun 100 km’de sağladığı 4.8 litrelik yakıt tüketimi değeriyle, bir önceki nesilden yüzde 16 oranında daha tasarruflu. Yeni Golf’ün BlueMotion Technology ile donatılan dizel versiyonu ise 1.6 litrelik TDI motora sahip ve 105 HP güç üretiyor. Volkswagen’in sunduğu tüm yeni sürüş destek sistemlerinin; ESP, XDS (elektronik, dinamik diferansiyel kilidi), DSR (Dinamik Direksiyon önerisi), İkincil Çarpışma freni ve yorgunluk tespit sisteminin standart olarak sunulduğu Yeni Golf, BlueMotion Technology özelliği sayesinde ‘Start/Stop’ ve ‘Fren Enerjisi Geri Kazanımı’ gibi teknolojilerin sağladığı düşük yakıt tüketimi ve karbon salınımı ile çevre dostu yolculukları mümkün kılınıyor. Yeni Golf, bir önceki neslinde sadece BlueMotion modelinde sunulan ve Start&Stop ve fren enerjisi geri kazanımı sistemlerini barından BlueMotion Technology’yi artık tüm motor seçeneklerinde standart olarak sunuyor.

2013 VOLKSWAGEN GOLF 7 FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINÖnceki Yazı

Sonraki Yazı