Haberler

Audi’nin 560 beygirlik spor sedanı Türkiye’de

Markanın quattro 4 tekerlekten çekiş sistemini kullanan ve en iyi dinamiklerinin bir araya geldiği spor sedan, tasarım ve performansı

Audi’nin 560 beygirlik spor sedanı Türkiye’de

Markanın quattro 4 tekerlekten çekiş sistemini kullanan ve en iyi dinamiklerinin bir araya geldiği spor sedan, tasarım ve performansı kadar 617 bin 388 liralık fiyatıyla da dudak uçuklatacak. Ortalama tüketim 9.8 litre Estetik tasarım ve etkileyici sportif özellikleriyle dikkat çeken araç, uzun motor kaputu, 2,92 metrelik iç genişliği ve kısa çıkıntılarıyla dikkat çekiyor. Alçak, dökümlü tavan çizgisiyle 5,01 metre uzunluğundaki araç, kısmen boyalı LED farları, parlak siyah petek ızgara, mat alüminyumdan ek parçalar ve geniş kapı pervazlarıyla A7’den ayrılıyor.

Aracın hibrit alüminyum tasarımı, benzer şekilde tamamı çelikten yapılmış bir gövdeye göre yaklaşık yüzde 15 daha hafif. Gövdenin yüzde 20’sinden fazlası alüminyumdan üretilmiş. Bunun en önemli getirisiyse ortalama tüketimin 9,8 litrede tutulabilmesi.

ÇİFT TURBOLU V8

Yeni RS 7 Sportback’te kullanılan motor, Audi’nin hacim küçültme stratejisinin en başarılı örneklerinden. 4.0 litrelik TFSI motor ,çift tur boyla besleniyor. 560 beygir gücündeki V8 ünite, 700 nm’lik torkuyla da etkiliyor.

Bu rakamlar alt alta konulduğunda 0-100 km/s ivmelenme süresi nefesleri kesecek, 3.9 saniyeye kadar düşürülmüş. Maksimum sürat ise saatte 250 kilometrede sınırlandırılmış. Fakat son hız opsiyonel olarak sunulan dinamik paketle, saatte 280, dinamik plus paketle ise saatte 305 kilometreye kadar yükselebiliyor.