Rüya Otomobiller

Lamborghini Yeni Gallardo LP 570-4 Super Trofeo

2013 Gallardo önceki modelde kendini kanıtlamış olan şasi ve mekanik platformun üzerine kuruldu. Öte yandan model, yüzey geometrisinin aerodinamik

Lamborghini Yeni Gallardo LP 570-4 Super Trofeo

2013 Gallardo önceki modelde kendini kanıtlamış olan şasi ve mekanik platformun üzerine kuruldu. Öte yandan model, yüzey geometrisinin aerodinamik olarak yeniden tasarlanması ve on ayrı pozisyon alabilen yeni arka kanat da dâhil olmak üzere ayarlanabilir parçaların eklenmesiyle önemli bir gelişim kaydetti.  Bu önemli iyileştirme sayesinde, Gallardo’nun 2012 modeline kıyasla aerodinamik verimliliği net olarak yüzde 120 arttı. Ayrıca fren kanallarının yeniden modellenmesi sayesinde yeni Gallardo LP 570-4 Super Trofeo’nun termal performansı yüzde 50 yükseldi. Bu sayede bir taraftan aracın ön fren soğutma performansı artarken, diğer taraftan bastırma kuvveti 160 kg’a çıkartılarak denge ve dinamik performans artırıldı.SERİNİN AVRUPA GEÇMİŞİ

Automobili Lamborghini 50. kuruluş yıldönümü olan 2013’ü son derece önemli görüyor. Super Trofeo ise şirketin marka mirasını gözler önüne seren en önemli platformlardan birinin içinde gelişti. 2009 yılında başlayan seride, 2012 sezonunda Avrupa’nın en iyi pistlerinde yarışan otomobil sayısı 20’ye kadar çıktı. Bu yarışlarda on farklı ülkeden sürücüler yarıştı. 2.500 konuk sürüş akademilerine, profesyonel sürücülerin katıldığı özel sürüşlere ve ısınma turlarına katılmanın tadını çıkardı ya da Lamborghini Köyü’nün muhteşem, benzersiz ve misafirperver ortamının keyfini sürdü. Eurosport’un yapmış olduğu yayınlar sayesinde seri, Avrupa’da 129 evde takip edildi. Valentino Rossi’den Adrian Newey’e kadar birçok önemli konuğa ev sahipliği yapan Super Trofeo’yu sosyal medya kanalları aracılığıyla 70.000 kişi izledi. Böylelikle 2012 senesi, serinin diğer pazarlara taşınmasında önemli bir dönüm noktası oldu.

SUPER TROFEO ASYA’DA
Lamborghini değerli bir partner olan Blancpain ile birlikte 2012’de Super Trofeo Asya’nın lansmanını gerçekleştirdi. Bu kapsamda bu sezon gerçekleştirilecek altı yarışın dördü tamamlandı. Daha ilk sezondan, Super Trofeo Asya gerçekten olağanüstü sonuçlar elde etti. Yarışları, Japonya, Çin, Malezya, Tayland, Singapur, Hong Kong ve Hindistan’ın da dâhil olduğu önemli pazarlardan 480 medya kuruluşu takip etti. Ayrıca Asya’ya özgü şekilde düzenlenmiş Lamborghini Köyü’nde 2.200’den fazla ziyaretçi ağırlandı.


2013’TEKİ YENİLİKLER

2012 Lamborghini Blancpain Super Trofeo Avrupa serisine katılan tüm katılımcılar, 2013 şampiyonasından önce gerçekleştirilecek ve iki gün sürecek resmi bir teste katılma fırsatına sahip olacaklar. Test 19 ve 20 Mart 2013 tarihlerinde İtalya’daki Vallelunga yarış pistinde gerçekleştirilecek.
Stephan Winkelmann, Automobili Lamborghini’nin Super Trofeo serisini, örneğin ABD gibi diğer pazarlara taşımayı planladığını doğruladı.

2012’yi gözden geçiren ve yaklaşan 2013 için heyecan verici planlardan bahseden Stephan Winkelmann şunları söyledi: “Motor sporları Lamborghini’nin temel varlık sebeplerinden biridir. Bu anlamda markamızın bu büyük cazibesi, böyle bir yarış ile temsil edilmeyi hak ediyor. Böylelikle, ister trafik için ister yarış pistleri için imal edilmiş olsun, otomobillerimizin tümünde var olan ruhu birbirine bağlayan bir duygusal enerji oluşuyor.”