Modifiye

Nissan Juke-R Konsept

Arka koltukları sökülen, kabinine roll cage monte edilen ve yarış koltuklarıyla donatılan otomobil, Nissan GT-R’dan tanıdık gelen detaylara da

Nissan Juke-R Konsept

Arka koltukları sökülen, kabinine roll cage monte edilen ve yarış koltuklarıyla donatılan otomobil, Nissan GT-R’dan tanıdık gelen detaylara da ev sahipliği yapıyor. Direksiyon simidi, ön konsoldaki sürüş modu ve süspansiyon ayar kumandaları, gösterge tablosu ve orta konsoldaki 7 inçlik ekran GT-R’ın kabinini adeta Juke’a taşımış.

Juke-R, motorunu, şanzımanını ve süspansiyon sistemini de GT-R’dan alıyor. Küçük motor kaputunun altında 3.8 litrelik çift turbolu bir V6 motor barındıran Juke-R’ın ön tamponunda, motorun yeterince soğutulabilmesi için iri hava girişlerine de yer verilmiş. Motorsa olabildiğince geride yer alıyor. Sağdan ve soldan direksiyonlu olmak üzere iki farklı Juke-R yaratan Nissan, bu otomobille yol kullanımı legal olan çok özel bir konsepte imza atmış. İspanya’da yakından görme fırsatı yakaladığımız Juke-R’ın performans verileri hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

NİSSAN JUKE-R FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN