Haberler

Renault taksicileri elektrikle tanıştıracak

Bursa’da üretilen elektrikli Fluence satışlarının, yapılan bağlantılarla birlikte yaklaşık 200 adete ulaştığını söyleyen Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar,

Renault taksicileri elektrikle tanıştıracak

Bursa’da üretilen elektrikli Fluence satışlarının, yapılan bağlantılarla birlikte yaklaşık 200 adete ulaştığını söyleyen Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, “Tüketicilerin alışkanlıklarının değişmesi ve elektrikli araçların faydalarını anlatmak için zaman gerekiyor” dedi. Gelecek yıl hızlı şarj istasyonlarıyla birlikte elektrikli Fluence’ı taksicilere ve taksi duraklarına tanıtmak istediklerini anlatan Aybar, şunları söyledi: “Taksi şöförü günde 300 km. yol yapıyor. Yaklaşık ayda 3-3 bin 400 TL yakıta para harcıyor. Elektrikliye geçse yapacağı yakıt harcaması sadece 300 TL oluyor.”

ATAĞA GEÇİYOR

Aybar, dün Konya Valiliği’ne 12 adet elektrik Fluence Z.E. teslimini gerçekleştirdi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kayseri Melikgazi Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir, Antalya Büyükşehir ve Ankara Büyükşehir Belediyesi elektrik oto kullanıyor.

YENİ MODELLERLE LİDERLİĞE DEVAM

Renault, binek oto pazarındaki 13 yıllık liderliğini yeni modellerle 2013′te de sürdürmeyi hedefliyor. Markanın yenilikleri Fluence ile başlayacak. Ardından Symbol, Clio RS ile Oyak Renault fabrikalarında üretilen Clio Sport Tourer satışa sunulacak. Kangoo ile makyajlı Scenic, Latitude ve Megane ikinci çeyrekte gelecek. Dacia’nın yenilikleri ise Lodgy, Dokker ve Duster olacak.